AKTUALNOŚCI

Trwa akcja „ZNICZ”

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego rozpoczęli akcję pod nazwą „Znicz 2019”. Działania poranne skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających. W działania zaangażowany był także przewodnik psa szkolonego do wyszukiwania narkotyków Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Dzisiaj do działań zorganizowanych przez jaworznicką policję w miasto wyjechało sześć dodatkowych patroli.

Akcja zorganizowana była w godzinach porannych w rejonie trzech wytypowanych szkół średnich mieszczących się na terenie miasta. Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Pies Tilia ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach szkolony do wyszukiwania narkotyków pomagał mundurowym nie tylko podczas kontroli drogowych, ale odwiedził jedną ze szkół średnich. Podczas porannych działań policjanci nie zatrzymali kierowcy, który zdecydowałby się jechać na „podwójnym gazie” czy pod działaniem narkotyków. Podczas kontroli w szkole Tilia nie wskazała ucznia mogącego posiadać przy sobie środki narkotyczne. W czasie działań przebadano na zawartość alkoholu 700 kierujących.

Przypominamy kierowcom, że dziś rano rozpoczęła się akcja „Znicz 2019”. Apelujemy o ściągnięcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę. Przypominamy pieszym, odwiedzającym groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmroku. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Wszystkich użytkowników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów pełniących służbę w rejonach cmentarzy.

źródło:www.jaworzno.pl