AKTUALNOŚCI

Tragiczny bilans polskiego sylwestra

Pięć osób zginęło minionej nocy w pożarach, a kolejne sześć poniosło śmierć na drogach – to tragiczny bilans sylwestrowej nocy w Polsce. W sumie strażacy interweniowali 1664 razy, z czego aż 828 razy chodziło o pożary. W Murzasichlu (województwo małopolskie) spłonął drewniany dom, a przyczyną pożaru były prawdopodobnie fajerwerki. Wyjątkowo tragiczna, niespokojna noc. Nie do końca chyba Polacy wzięli sobie do serca bezpieczne pożegnanie starego roku. Znacznie większa liczba interwencji, a jeszcze przed nami prawie cały dzisiejszy dzień – powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak. Jak poinformował Frątczak, do tej pory w noc sylwestrową straż pożarna interweniowała 1664 razy, z czego 828 interwencji dotyczyło pożarów. Do 677 interwencji doszło od północy do godziny szóstej rano. W sumie w pożarach zginęło pięć osób. Dla porównania, przez 48 godzin Sylwestra oraz Nowego Roku 2017/2018 strażacy w całej Polsce wyjeżdżali 1988 razy, z czego 877 interwencji dotyczyło pożarów. W pożarach zginęły wówczas trzy osoby. W pożarze w miejscowości Murzasichle (woj. małopolskie) najprawdopodobniej od fajerwerków spłonął drewniany dom.

Jedna osoba zginęła, a pięć trafiło do szpitala w wyniku pożaru kamienicy na ul. Przybyszewskiego w Łodzi. Ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego przy ul. Przybyszewskiego 5 we wtorek przed godz. 7.

Kiedy na miejscu pojawili się strażacy pożar był mocno rozwinięty – objął dwa mieszkania i korytarz kamienicy. Z jednego z nich strażacy ewakuowali trzy osoby, a z kolejnych dwie. Trafiły one do szpitala po podtruciu dymem. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety, po ugaszeniu pożaru, w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar odnaleziono ciało. Nie ustalono jeszcze tożsamości ofiary ani wieku – powiedział PAP mł. ogn. Łukasz Górczyński. W sumie z kamienicy ewakuowano 20 osób. Pożar gasiło 12 zastępów straży pożarnej.

źródło:https://www.fakt.pl