AKTUALNOŚCI

Tour de Pologne: będą utrudnienia w ruchu

Już w poniedziałek z jaworznickiego rynku wystartują kolarze biorący udział w 74. Tour de Pologne. Tego dnia mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Zawodnicy rozpoczną wyścig z rynku o godzinie 14:00, po czym przejadą rundę wokół centrum miasta, aby ruszyć w kierunku Szczyrku, gdzie kończy się trzeci etap.

W tym dniu mieszkańcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Pierwsze ograniczenia w ruchu zostaną wprowadzone już w nocy z 30 na 31 lipca. Na ul. Pocztowej zostanie wprowadzony całkowity zakaz parkowania. Natomiast w dniu wyścigu ul. Pocztowa zostanie całkowicie wyłączona z ruchu – zakaz parkowania będzie obowiązywał wzdłuż ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (od ul. św. Wojciecha do ul. Słowackiego) i wzdłuż ul. Słowackiego.

Z ruchu zostanie wyłączona ul. Narutowicza (za wyjątkiem mieszkańców) od ul. Urzędniczej do ul. Zielonej. Z kolei ul. Biała od ul. Sądowej do ul. Narutowicza będzie nieprzejezdna – za wyjątkiem autobusów PKM. Utrudnienia potrwają do godziny 20:00.

Harmonogram III etapu Tour de Pologne:

31 lipca 2017 (poniedziałek) Jaworzno – Szczyrk 160,5 km,
godz. 14:00 – start honorowy – Rynek,
ok. godz. 19:00 – przyjazd kolarzy na metę w Szczyrku, następnie dekoracja zawodników.

źródło: www.jaw.pl