AKTUALNOŚCI

Święto Konstytucji 3 Maja bez tradycyjnych obchodów

Ze względu na utrzymujący się w kraju stan epidemii, tegoroczne uroczystości upamiętniające wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości, będą przebiegać w skromnej formule, odpowiadającej obowiązującym przepisom. Prezydent Jaworzna zachęca mieszkańców do symbolicznego włączenia się w obchody poprzez dekorację okien i balkonów flagami narodowymi.


W dniu Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, o godz. 9:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Jaworzna. Ze strony samorządu we Mszy Świętej weźmie udział tylko delegacja, bez pocztów sztandarowych oraz orkiestry. Pamiętajmy, że także w tym dniu ilość osób uczestnicząca w liturgii musi być zgodna z wytycznymi władz państwowych.

Po Mszy Św. nie przewiduje się uroczystości przy Pomniku Niepodległości, a jedynie symboliczne złożenie kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców przez przedstawicieli miasta.

Prezydent Miasta Paweł Silbert apeluje do mieszkańców o wywieszenie biało-czerwonych flag, na znak pamięci o dniu Flagi Państwowej, obchodzonym 2 maja oraz Konstytucji 3 Maja.

źródło:www.um.jaworzno.pl