AKTUALNOŚCI

Świetlisty weekend w Jaworznie

Jubileusz 120-lecia energetyki w naszym mieście zapowiada się energetycznie i widowiskowo. Szereg wydarzeń łączących rodziny, podczas których odbędzie się spektakl widowiskowych kolorów, instalacji świetlnych w towarzystwie akompaniamentów muzycznych w wykonaniu lokalnych artystów. Park Zielony po zmroku przeniesie nas w surrealistyczny świat rzeźb świetlnych niczym z bajki. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, warsztatów i zabaw dla dzieci.

W sobotę od godzin południowych wydarzenia będą trwały w najlepsze. Chętni będą mieli okazję, aby ponownie zwiedzić mury Elektrowni. Z kolei na rynku na całe rodziny czekać będzie szereg atrakcji – warsztaty i zabawy dla najmłodszych oraz koncerty. W samo południe ruszy gra miejska, do której organizatorzy zapraszają zespoły liczące od 3 do 5 osób (w każdym zespole musi znaleźć się przynajmniej jeden uczestnik w wieku 5-13 lat). Akcja gry toczyć się będzie w magicznej Krainie Dobrej Energii. –Dzięki Dobrej Energii mieszkańcy wiedli spokojny i radosny żywot. Do czasu aż w Krainie wszystko się popsuło. Pogrążona w mroku Kraina wypatruje wybawców. Na pomoc mieszkańcom ruszają Naukowe Ekipy Naprawcze złożone z najtęższych choć niewielkich jeszcze głów. Podczas trzygodzinnej akcji muszą rozpoznać uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i – jeśli to możliwe – naprawić co trzeba. Tylko wtedy uda się rozświetlić Krainę… – zapraszają organizatorzy. Do udziału w grze miejskiej można zgłosić się za pomocą specjalnego formularza.

Od godziny 13:00 scena będzie roić się od lokalnych artystów, na czele z Basią Janygą czy zespołem Blunt Razors. Wieczorem Rynek znów rozbłyśnie niczym Las Vegas świetlistymi kolorami. Na samo zakończenie przygotowano efektowny multimedialny spektakl, który idealnie zwieńczy to niebywałe wydarzenia. Tauron oraz Miasto Jaworzno serdecznie zapraszają – udział w imprezie będzie całkowicie bezpłatny.

Tak będziemy się bawić w nadchodzący weekend:

Piątek, 31 sierpnia:

  • 20.30 – Tauron Night Biking

  • 20.30 – 1.00: iluminacje architektoniczne, projekcje multimedialne i instalacje świetlne na Rynku i w Parku Zielona

Sobota, 1 września:

  • 10.00 – 18.00 – zwiedzanie Elektrowni

  • 12.00 – 15.00 – gra miejska „Kraina Dobrej Energii”

  • 12.00 – 19.00 – gry, zabawy i warsztaty dla dzieci na Rynku

  • 13.00 – 19.30 – koncerty na scenie na Rynku

  • 20.30 – 1.00 – iluminacje architektoniczne, projekcje multimedialne i instalacje świetlne na Rynku i w Parku Zielona

  • 21.00 – rozstrzygnięcie konkursu na nazwę ulicy

  • 21.15 – życzenia dla Jaworzna i energetyków

  • 21.30 – spektakl multimedialny na scenie na Rynku

źródło.jaworzno.pl