AKTUALNOŚCI STRAŻ

Strażacy z OSP JRS odznaczeni przez ministra

W sobotę, 13 maja podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka we Wrocławiu minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odznaczył jedenastu strażaków OSP Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu.

Na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej szef MSWiA odznaczył Brązową Odznaką ‘Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej’:

 1. Marcin Czerwiec z psem Grafenem
 2. Jakub Dubil
 3. Magda Chalecka z psem Tolkiem
 4. Wit Chalecki
 5. Katarzyna Jakubowska z psem Jadźką
 6. Katarzyna Kalinowska z psem Diego
 7. Łukasz Koterwa
 8. Jacek Lepczyński z psem Taru
 9. Kamil Senger
 10. Łukasz Telus
 11. Stanisław Tomaszewski

Uroczystość była również okazją do podziękowania strażakom i psom ratowniczym za udział w akcji ratowniczej po wybuchu gazu w Świebodzicach.

Odznaka nadawana jest za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia, długoletnią ofiarną służbę, pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

OSP JRG Wrocław to pierwsza na Dolnym Śląsku i jednocześnie największa w południowo-zachodniej Polsce jednostką wykorzystująca psy ratownicze do poszukiwań osób zaginionych w terenie oraz w gruzowiskach. Psy ratownicze wykorzystywane podczas akcji ratowniczych są certyfikowane przez Państwową Straż Pożarną.

źródło: www.remiza.com.pl