AKTUALNOŚCI

Śląskie: pożar w domu dziecka, ponad 20 osób ewakuowanych

Ponad 20 osób – dzieci i opiekunów – musiało dziś wieczorem opuścić dom dziecka w Zabrzu po tym, jak w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru. Nikt nie ucierpiał i sytuacja jest już opanowana, jednak najbliższą noc dzieci będą musiały spędzić w innym budynku. Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska przekazała PAP, że do pożaru doszło w domu dziecka przy ul. Park Hutniczy.

Kpt. Wojciech Strugacz z zabrzańskiej straży pożarnej sprecyzował, że chodzi o wolno stojący budynek, w którym na co dzień mieszka ponad dwadzieścioro dzieci. W chwili wybuchu pożaru 19 z nich było wewnątrz budynku, pozostałe wracały z treningu. Wszyscy, którzy byli w środku – także dwie opiekujące się dziećmi osoby – opuścili dom nie doznając żadnych obrażeń.

Informację o pożarze strażacy otrzymali przed 20 – poinformowała o tym automatyczna sygnalizacja, zainstalowana w doku dziecka. Na miejsce od razu przyjechały cztery zastępy straży, wówczas już wszyscy mieszkańcy domu byli na zewnątrz.

– Ogień wydobywał się już z okna jednego z pomieszczeń na pierwszym piętrze. Strażacy podali dwa prądy wody po klatce schodowej do tego pomieszczenia i szybko udało się opanować pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia poza to pomieszczenie – relacjonował Strugacz.

Cały budynek jest zadymiony, wysoka temperatura zniszczyła część instalacji, także na korytarzu. Dlatego najbliższą noc dzieci spędzą prawdopodobnie w jednym z zabrzańskich hoteli. Inspektor nadzoru budowlanego oceni czy i kiedy obiekt będzie nadawał się do zamieszkania.

Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana.

źródło:https://slask.onet.pl