AKTUALNOŚCI STRAŻ

W Redzikowie powstanie nowa strażnica WSP

Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Gdyni 7 stycznia ogłosił postępowanie przetargowe na budowę nowej strażnicy Wojskowej Straży Pożarnej Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie.

W ramach inwestycji zostanie rozebrany istniejący budynek, a w jego miejscu powstanie strażnica w kształcie prostokąta o kubaturze 4828 m3, składająca się z dwóch części tj. biurowo – administracyjnej i garażu.

W części biurowo-socjalno-magazynowej na parterze przewidziano pomieszczenia: warsztatowe, magazynowe, techniczne, porządkowe oraz węzeł sanitarny stanowiące głównie zaplecze techniczno-magazynowe niezbędne dla funkcjonowania WSP oraz pomieszczenie dyżurnego. Na pierwszym piętrze usytuowano pomieszczenia: odpoczynku (sypialnie), szatnie, jadalnię z kuchnią, zaplecze higieniczno-sanitarne, salę wykładową, pomieszczenia biurowe oraz ześlizg.

Część garażowa to dwa boksy garażowe: dwustanowiskowy na samochody ratowniczo – gaśnicze oraz jednostanowiskowe wyposażone w kanał obsługowy.

Równolegle z budową strażnicy na terenie Bazy powstanie nowy plac ćwiczeń.

Firma, która wygra postępowanie będzie miała 15 miesięcy na wykonanie wszystkich prac.

Wojskowa Straż Pożarna z Redzikowa posiada na wyposażeniu średni i ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Scania.

Od maja 2016 roku w ramach współpracy Polski ze Stanami Zjednoczonymi w Redzikowie powstają elementy tarczy antyrakietowej mające chronić Europe przed pociskami balistycznymi z Bliskiego Wschodu. W bazie, która ma być oddana do użytku w połowie 2018 roku zostaną rozmieszczone najnowsze pociski antyrakietowe SM-3 Block IIA o zasięgu 3 – 5,5 tys. km.

źródło: www.remiza.com.pl