AKTUALNOŚCI

Potrącenie pieszej i zderzenie dwóch samochodów. Czarna seria na ul. Krakowskiej

Jaworzniccy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło na ul. Krakowskiej.

Przypomnijmy, że około godziny 17:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 15-letnią piesza. Sprawcą zdarzenia okazał się 53-letni mieszkaniec Chrzanowa.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie – ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierujący jechał ulicą Krakowską, w kierunku Chrzanowa. W dzielnicy Byczyna podczas manewru omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pierwszeństwa pieszej, doszło do potrącenia. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze. Dziewczyna w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wskazało ono, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali 53-latkowi prawo jazdy.

Niedługo później na ul. Krakowskiej doszło do kolejnego zdarzenia – tym razem w okolicy marketu Lidl zderzyły się dwa samochody osobowe. Wyjeżdżający z parkingu jeep nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi.

Czy w obu przypadkach współwinne mogły być trudne warunki pogodowe? Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność. Jak dodaje rzecznik KMP Jaworzno – Wczorajsze zdarzenie ukazuje, że należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Apelujemy, szczególnie do pieszych, aby byli czujni podczas przechodzenia przez jezdnię, zwracając szczególną uwagę na kierujących i ich zachowanie na drodze. Czasami kierowca może być zajęty używaniem telefonu komórkowego bądź jechać z zaparowaną czy nienależycie odśnieżoną szybą. Ważnym elementem, który poprawia bezpieczeństwo pieszego, jest używanie przez niego elementów odblaskowych. Dzięki nim widoczność pieszego wzrasta nawet 5-krotnie.

źródło:www.jaw.pl