AKTUALNOŚCI

Policja: Spokojna noc sylwestrowa w Jaworznie

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie Jaworzna spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń i incydentów z fajerwerkami. Także na drogach było bezpieczniej niż przed rokiem.

Nad bezpieczeństwem uczestników nocy sylwestrowej czuwała zwiększona liczba policjantów. Na ulicach Jaworzna można było spotkać zarówno patrole umundurowane, jak i funkcjonariuszy „po cywilnemu”. Policjanci prowadzili kontrole, przede wszystkim prędkości i trzeźwości kierowców. Sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, stan techniczny aut, a także czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy.

Na terenie Jaworzna było bardzo spokojnie. Nie odnotowano incydentów, które zakłócałyby przebieg imprez i sylwestra. Drobne zgłoszenia, jakie odbierał dyżurny policji, związane były z zakłóceniem ciszy nocnej. Kilka interwencji dotyczyło nietrzeźwych osób, które wszczynały w mieszkaniu awantury. Nie było to nic poważnego, co zagrażałoby bezpieczeństwu i przebiegowi imprez.
W ciągu ostatniego dnia 2017 roku oraz w pierwszych godzinach 2018 nie doszło do poważniejszych wypadków przy odpalaniu fajerwerków. Nie odnotowano także żadnych zdarzeń drogowych, jak również przypadków jazdy „na podwójnym gazie”.

źródło:www.jaw.pl