AKTUALNOŚCI

Podmyta jezdnia na A4 w Mysłowicach. Spore utrudnienia na autostradzie

Pas ruchu na jezdni autostrady A4 w kierunku Katowic, pomiędzy węzłami Brzęczkowice i Mysłowice, pozostanie zamknięty do odwołania na odcinku ok. 1 km. Ruch będzie odbywał się tam tylko jednym pasem, z ograniczeniem prędkości do 80 km na godzinę. Powodem jest podmycie skarpy nasypu autostrady na skutek silnych opadów deszczu, jakie miały miejsce dziś nad ranem.

W tej chwili na miejscu są służby techniczne, które zabezpieczają skarpę przed dalszą erozją oraz oceniają skalę zniszczeń. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej usunąć skutki podmycia i otworzyć dla ruchu zamknięty pas – poinformowała Marta Dobrzańska z biura prasowego zarządzającej drogą spółki Stalexport Autostrada Małopolska SA.

[Google_Maps_WD id=12 map=5]

Odcinek, gdzie doszło do podmycia skarpy, między węzłami Brzęczkowice i Mysłowice, jest częścią płatnej autostrady Kraków-Katowice, której koncesjonariuszem jest spółka Stalexport Autostrada Małopolska. Jednak na odcinku między Katowicami a Mysłowicami-Brzęczkowicami, gdzie znajduje się plac poboru opłat, opłaty za przejazd nie są pobierane. Natężenie ruchu na tej części drogi jest średnio nawet trzy razy większe niż na płatnym odcinku.

źródło: https://slask.onet.pl