AKTUALNOŚCI

Pierwszy Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą

2-4 czerwca odbędzie się I Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Fundację TOŁHAJ – GDK, która od wielu lat zajmuję się organizacją spływów na rzekach naszego kraju, cieszących się uznaniem turystów z całej Polski. Zapisy ruszają 4 maja.

W zeszłym roku wspólnie udało się zorganizować spływ kajakowy na Przemszy na odcinku Jaworzno Maczki – Sosnowiec Niwka “Trójkąt Trzech Cesarzy”, który cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności i dał impuls do zorganizowania imprezy o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku wydłużono trasę do około 27 km, którą uczestnicy spływu przepłyną w dwóch etapach.

I etap zacznie się w Sławkowie M.O.K., a swój koniec będzie miał w Jaworznie – Maczki. II etap wystartuje z Jaworzna – Maczki, a kończyć się będzie w Sosnowcu Niwka przy pomniku “Trójkąta Trzech Cesarzy”. Głównym celem imprezy będzie propagowanie turystyki i sportu kajakowego, zapoznanie z walorami krajobrazowymi rzeki Biała Przemsza a zarazem fantastyczny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu z dala od miejskich aglomeracji. Tegoroczna baza spływu zlokalizowana będzie na Zalewie Sosina, gdzie na uczestników będzie czekało miejsce noclegowe, ciepłe posiłki oraz wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Zapisy oraz szczegółowy program dostępne będą na stronie http://tolhajgdk.pl/ od dnia 4 maja 2017.

źródło: www.jaw.pl