AKTUALNOŚCI

Odnalezienie poszukiwanego – w akcji uczestniczył policyjny śmigłowiec

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 29-latka, który w piątek wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mężczyzna był szukany z ziemi i z powietrza. W działania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów, strażacy, specjalnie wyszkolony pies i policyjny helikopter. Po południu zaginiony wyszedł na jedną z ulic w dzielnicy Ciężkowice, gdzie zaopiekowali się nim policjanci. Z uwagi na swój stan został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

W piątek w godzinach rannych na telefon alarmowy zadzwonił zdesperowany mężczyzna i powiedział, że nie chce już dłużej żyć. Policjant próbował się z nim ponownie skontaktować, niestety mężczyzna nie odbierał już telefonu. Natychmiast zostały wszczęte poszukiwania, w komendzie ogłoszono alarm. Działania jaworznickich policjantów pozwoliły na ustalenie tożsamości mężczyzny oraz terenu, w którym może się znajdować.

O zaginięciu mężczyzny jaworznicką policję powiadomiła także rodzina. Z informacji, jakie przekazała, wynikało, że 29-letni mieszkaniec dzielnicy Ciężkowice w godzinach rannych opuścił miejsce zamieszkania. Następnie skontaktował się ze swoją żoną i podczas telefonicznej rozmowy wypowiadał słowa o możliwości targnięcia się na swoje życie.

W rejon dzielnicy Ciężkowice dyżurny policji natychmiast skierował kilkudziesięciu policjantów w asyście funkcjonariuszy z ochotniczej straży pożarnej. Do akcji włączył się także przewodnik psa patrolowego, któremu towarzyszył policyjny owczarek niemiecki. Na miejscu działaniami poszukiwawczymi kierował p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinsp. Artur Stachańczyk. Rozległy i trudny teren pozwolił policjantom na podjęcie decyzji o włączeniu do działań policyjnego śmigłowca. Po pewnym czasie nad Ciężkowicami krążył już helikopter, który był dużym wsparciem dla mundurowych. Pomimo że wielu z policjantów powinno już zakończyć służbę dużo wcześniej, zostali na drugą zmianę i prowadzili intensywne poszukiwania za zaginionym.

Około 17.30 dyżurny policji odebrał telefon z informacją, że na ulicy Kiepury znajduje się dziwnie zachowujący mężczyzna. Jak się okazało, był to poszukiwany od kilku godzin 29-latek. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy i jego życiu już nic nie zagraża.

źródło: www.jaw.pl