AKTUALNOŚCI

Niebezpieczny początek roku. Intensywne opady śniegu, porywisty wiatr i zamiecie

W najbliższych dniach w wielu regionach powieje silny wiatr. Wystąpią też inne niebezpieczne zjawiska: intensywne opady śniegu, zawieje, oblodzenia. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi porywami wiatru. Niebezpieczne będą też intensywne opady śniegu, którym mogą towarzyszyć zawieje i zamiecie. Miejscami wystąpią oblodzenia.

INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU

Na Bałtyku sztorm. Poziom wody jest podniesiony, plaże zostały zalane. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty hydrologiczne trzeciego stopnia. czytaj dalejNa południu kraju od nocy z wtorku na środę prognozowane są intensywne opady śniegu. W województwach:

– śląskim (powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki), gdzie może spaść od 40 do 50 centymetrów śniegu. Alert będzie ważny od północy do godziny 12 w czwartek;

– małopolskim (w powiatach: suskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim, nowotarskim i tatrzańskim), w którym pokrywa śnieżna przyrośnie o 40-50 centymetrów. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od północy do godziny 12 w czwartek.

źródło:https://tvnmeteo.tvn24.pl