AKTUALNOŚCI

Ku przestrodze – utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W weekend policjanci zatrzymali prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy. W sobotę w nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jaworznickiej komendy zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 137 km/h. Kierujący autem 25-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 67 km/h. Sprawca wykroczenia w trakcie rozmowy ze stróżami prawa powiedział, że nie ma prawa jazdy. Nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy teraz zajmie się sąd.

W niedzielny wieczór na ulicy Wojska Polskiego „drogówka” zatrzymała kierowcę volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Wykorzystane przez policjantów w służbie urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że 21-letni jaworznianin jechał samochodem 130 km/h. Młody kierowca, za to wykroczenie otrzymał 400 zł mandat oraz 10 pkt. karnych.
Kilka godzin później w rejonie ulicy Grunwaldzkiej, laserowy miernik prędkości zarejestrował wynik 135 km/h. Z taką prędkością poruszał się 24-letni kierowca audi. Mężczyzna przyjął mandat w wysokości 500 zł i dodatkowo na jego koncie wpisane zostanie 10 pkt. karnych.

Kierującym policjanci zatrzymali dokumenty prawa jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km/h muszą się liczyć z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

źródło: www.jaworzno.pl