AKTUALNOŚCI

Koniec z nieprzepisowym parkowaniem w Jaworznie

Jaworzno dołącza do miast, w których niefrasobliwość kierowców karana będzie blokowaniem pojazdu.

Jak czytamy w oświadczeniu jaworznickiego UM – Blokady będą stosowane tylko w szczególnych przypadkach i wykorzystywane w miejscach, gdzie pozostawione pojazdy notorycznie naruszają przepisy ruchu drogowego. Zdjęcie blokady wiązać się będzie z wyciągnięciem konsekwencji karnych w postaci mandatu wobec kierującego pojazdem. A co na to jaworzniccy kierowcy? Jak się okazuje – pomysł urzędników faktycznie może być lekarstwem na kilka parkingowych bolączek.

Jak udało się nam dowiedzieć i jak wynika z policyjnych statystyk – na terenie Jaworzna parkowanie w miejscach do tego niewyznaczonych nie jest największym problemem. Jak w każdym z miast zdarzają się sytuacje, gdy kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania, na chodniku, przy czym nie pozostawiają wolnej przestrzeni dla pieszych. Zdarzają się również sytuacje, gdzie kierowcy nieposiadający stosownych uprawnień zajmują miejsca przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Częstym przypadkiem jest również pozostawienia pojazdów zaparkowanych w sposób utrudniający wjazd lub wyjazd oraz w bezpośredniej bliskości skrzyżowań.

Już niebawem za takie lekceważenie przepisów będzie można otrzymać piękną, żółtą blokadę oraz informacyjną naklejkę na szybie. 

Jaworznicka straż miejska już teraz informuje, że „z uwagi na realizacje innych zadań przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz ograniczoną ilość patroli, zgłoszenia dotyczące zdjęcia blokady w godzinach nocnych mogą być zrealizowane w godzinach porannych”. Wniosek? Lepiej się pilnować i przestrzegać przepisów. W przeciwnym wypadku czekał będzie na nas mandat i unieruchomiony samochód.

źródło:www.jaw.pl