AKTUALNOŚCI STRAŻ

Kolizja w Wilkoszynie. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w środę około godz. 18.00 w Wilkoszynie. 28-letni kierowca BMW uderzył w słup energetyczny. W samochodzie znajdowała się także kobieta w ciąży.

We wstępnej rozmowie z policjantami kierowca powiedział, że stracił panowanie nad samochodem, ponieważ na drogę wybiegła mu zwierzyna leśna. Z kierowcą podróżowała także 26-letnia mieszkanka Jaworzna. Z uwagi na jej stan zdrowia została ona zabrana do jaworznickiego szpitala na obserwację.

Jak ustalili policjanci drogówki, kierowca bmw najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności, co spowodowało utratę przez niego panowania nad pojazdem, a w konsekwencji zjechanie z drogi i najechanie na słup energetyczny. Ponadto, w trakcie wykonywanych czynności mundurowi stwierdzili, iż kierowca poruszał się samochodem prawnie niedopuszczonym do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za popełnione wykroczenia kierowca został ukarany mandatem, a brak obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu, skutkować będzie powiadomieniem przez policję Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

źródło: www.jaw.pl