AKTUALNOŚCI

Jaworzno w gronie najbezpieczniejszych miast w województwie

200 tysięcy złotych przeznaczy miasto Jaworzno na dodatkowe patrole policji w 2019 roku. Od czternastu lat, w ramach programu “Tarcza”, samorząd dofinansowuje dodatkowe godziny służby policjantów Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Dzięki tym środkom na ulicach mamy większą liczbę patroli, w tym patroli łącznych – policji i straży miejskiej. – Te środki z budżetu Jaworzna przekazywane Policji przekładają się bezpośrednio na liczbę umundurowanych policjantów patrolujących nasze miasto, a to z kolei na bezpieczeństwo mieszkańców Jaworzna. Jestem przekonana, iż wszystkim zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa nam i naszym dzieciom w mieście – podkreśla Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Jaworzna. Do kontynuowania “Tarczy” skłaniają liczne badania socjologiczne, w tym “Diagnoza społeczna”, w których pod względem poczucia bezpieczeństwa jaworznianie znajdują się w czołówce. Większość mieszkańców zaś w badaniach opinii publicznej wskazało, iż to właśnie liczba patroli Policji wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Do dalszego realizowania “Tarczy” przekonują także twarde dane ze statystyk policyjnych. Jaworzno należy do grona najbezpieczniejszych miast w województwie

źrodło:www.jaw.pl