AKTUALNOŚCI

Jaworzniccy strażacy przekazują sprzęt, który trafi na Ukrainę

Jaworzniccy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej odpowiedzieli na wezwanie komendanta głównego i przygotowali sprzęt, który zostanie wysłany na Ukrainę dla tamtejszych strażaków, którzy walczą ze skutkami działań wojennych.

W zbiórkę sprzętu włączyli nie tylko jaworzniccy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, ale także wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Jaworzna. Zebrany sprzęt nie będą musieli jednak dostarczyć sami. Działania są logistycznie bardzo dobrze skoordynowane. Sprzęt najpierw zostaje zawieziony w dwa punkty koncentracji, które znajdują się w Katowicach oraz Częstochowie, a następnie jaką większym transportem na wschód.

Ukraińscy strażacy nieustannie walczą z pożarami, które wskutek działań militarnych, pojawiają się cały czas w różnych miejscach, dlatego zaczyna brakować im sprzętu, głównie podstawowego wyposażenia, dlatego jaworzniccy strażacy przekazują zarówno wyposażenie osobiste jak hełmy, buty czy ubrania strażackie, ale także sprzęt w postaci węży strażackich czy prądownic.

źródło:www.jaw.pl