AKTUALNOŚCI

Jaworzniccy strażacy czwarte miejsce na Śląsku

Duży sukces odniosła futsalowa drużyna Państwowej Straży Pożarnej z Jaworzna w XXIV Halowych Mistrzostwach Śląska Strażaków PSP w futsalu. Jaworznianie na ponad 20 drużyn zajęli 4. miejsce w turnieju.

Coroczna impreza odbyła się w Jaworznie i przystąpiły do niej zespoły strażaków z całego województwa. Były drużyny między innymi z Żywca, Chorzowa, Katowic, Tychów, Cieszyna czy Bielska-Białej. Choć na co dzień wszyscy dobrze się znają, to na boisku panowała prawdziwa walka o piłkę.

Nasze miasto godnie reprezentował zespół Państwowej Straży Pożarnej, który po zaciętych meczach zajął wysokie 4. miejsce. Jaworznianie najpierw wyszli z grupy, w której między innymi rozgromili Kłobuck 12:0 oraz Świętochłowice 5:0. W ćwierćfinale nasza drużyna pokonała po rzutach karnych drużynę z Gliwic.

W półfinale strażacy PSP Jaworzno przegrali po serii rzutów karnych z zawodnikami z Chorzowa, a w meczu o trzecie miejsce ulegli reprezentacji z Częstochowy 3:0.

Zwycięzcą całego turnieju zostali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Katowic, którzy w finale pokonali zawodników z Chorzowa po rzutach karnych.

źródło: http://www.jaw.pl/2016/11/jaworzniccy-strazacy-4-na-slasku/