AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy już za kilka dni

Nowy zarządca Rynku może oznaczać tylko jedno – wprowadzenie nowej tradycji głównego placu miasta! W tym roku w Jaworznie odbędzie się pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa od 2 do 22 grudnia.

Do tej pory w mieście odbywały się krótkie, kilkugodzinne Jarmarki Bożonarodzeniowe, podczas których swoje stanowiska wystawiały jaworznickie szkoły i stowarzyszenia. Imprezy te, choć trwały kilka godzin, zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Dlaczego więc nie skorzystać i nie zaproponować dłuższej imprezy? W tym roku Jaworzno idzie w ślady większych miast i organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa 20 dni. Startujemy 2 grudnia, zapraszając na spotkanie ze Świętym Mikołajem o godz. 16:00. Zdecydowana większość atrakcji będzie adresowana do najmłodszych mieszkańców, jednak warto zjawić się na Rynku, by poczuć magię świąt.

W czasie jarmarku będzie można zakupić produkty spożywcze, takie jak miody, oscypki czy wędliny, a także zjeść grillowaną kiełbaskę, chleb ze smalcem lub napić się grzanego wina. Nie zabraknie również ozdób świątecznych.

Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu będą towarzyszyć następujące imprezy:

  • 2 grudnia – Spotkanie ze Świętym Mikołajem
  • 9 grudnia – Warsztaty zdobienia pierniczków i tworzenia ozdób świątecznych
  • 10 grudnia – Koncert kolęd
  • 16 grudnia – Jarmark Bożonarodzeniowy z udziałem jaworznickich szkół i stowarzyszeń (świetna okazja do zakupu wielu ozdób świątecznych)
  • 17 grudnia – Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju i wspólne kolędowanie
  • 18 grudnia – Przyjazd ciężarówki Coca-Coli

Zapraszamy Was do uczestnictwa w Jarmarku – czynne od 2 do 22 grudnia w godz. 10:00-20:00. Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku: Pierwszy taki Jarmark Bożonarodzeniowy w Jaworznie /2-22.12.2017 by być na bieżąco z atrakcjami i konkursami.

źródło:http://www.jaworzno.pl