AKTUALNOŚCI

FCC I TFA TORUŃ 2017 – Relacja

Najlepsi z najlepszych przez trzy dni walczyli z trudnymi konkurencjami i z samymi sobą podczas tegorocznych zawodów strażackich FCC i TFA Toruń 2017. Publiczność zgromadzona na starym rynku zrozumiała, co to znaczy być strażakiem – nie odpuszczać i walczyć do końca.

Pierwsze zawody w formule FCC zorganizowano w Polsce po raz pierwszy 9 lat temu. Od tej pory w całym kraju powstały silne teamy – Szczecin, Warszawa, Zgierz, Gorzów Wielkopolski, Choszczno… a Europa i Świat nie pozostają w tyle, dlatego też w Toruniu mogliśmy zobaczyć zawodników i zawodniczki z Litwy, Estonii, Słowenii, Niemiec, Gibraltaru, Węgier, Anglii czy nawet Nowej Zelandii.

Wracamy jednak do tego co działo się na specjalnie przygotowanych torach. Czwartek, pierwszy dzień zawodów. Pierwsze konkurencje w formule FCC rozpoczęły się o godz. 15.00. Jako pierwsze wystartowały tandemy.

Na pierwszy ogień poszli Słoweńcy i to ich czas musiała pokonać każda drużyna, która chciała liczyć się w rankingu. 1.17,92 – to czas Słoweńców. Za nimi osłabieni, bo bez najlepszego zawodnika, Litwini – ale jest dobrze – 1.16.34. Wygrali jednak… najlepsi, czyli Team Warszawa – Tomasz Grzelak (O Tomku musimy powiedzieć, że gdyby wybierać najlepszego zawodnika tego turnieju, to on byłby faworytem) i Paweł Kurach z Team Warszawa I – ich czas 1.16,06.

źródło: www.remiza.com.pl