AKTUALNOŚCI

Dwie ofiary śmiertelne wskutek pożaru

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło dzisiaj około godziny 17:30. W Ciężkowicach na ul. Spokojnej jeden z budynków jednorodzinnych stanął w płomieniach.

Niestety według wstępnych ustaleń wynika, że wskutek pożaru dwie osoby nie żyją. Starsza kobieta oraz młody mężczyzna przypłacili życiem to zdarzenie.

Na miejsce skierowano 7 zastępów straży pożarnej, w tym ponad 20 ratowników. Teren zdarzenia zabezpieczyła policja. Teraz wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajmie się prokuratura oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Na miejscu nadal prowadzone są czynności.

UPDATE

Biegli z zakresu pożarnictwa będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tragicznego pożaru domu jednorodzinnego w Jaworznie Ciężkowicach.

Na miejscu czynności podejmowało 7 jednostek straży pożarnej. Do źródła ognia został podany jeden prąd gaśniczy, który wystarczył, aby opanować pożar. Ognisko pożaru znajdowało się w pomieszczeniach piwnicznych, w których umiejscowiona jest kotłownia.

Strażacy podczas wykonywania czynności ujawnili zwęglone ciało 78-letniej kobiety. W kolejnym pomieszczeniu strażacy natrafili na nieprzytomną osobę.
Na miejscu podjęto reanimację, niestety, nie przyniosła ona efektów i nie udało się przywrócić funkcji życiowych drugiej ofiary, którą był 50-letni mężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Ostateczne ustalenia biegłych z zakresu pożarnictwa będą znane za kilka dni.

Na miejscu tragedii pracowały służby ratunkowe oraz prokuratura.

źródło:www.jaw.pl