AKTUALNOŚCI STRAŻ

Dołączyli do grona młodych bohaterów

Minister Mariusz Błaszczak nagrodził młodego mieszkańca Wadowic, który wykazał się wyjątkowym rozsądkiem i opanowaniem, informując strażaków o pożarze na jednym z tamtejszych osiedli. Nagrodę otrzymała także 12-letnia Angelika, która uratowała rodziców przed zaczadzeniem.

9 listopada 2016 r. w Wadowicach 9-letni Łukasz szedł z wizytą do babci. Jego uwagę zwrócił dym, który wydobywał się z dachu jednego z budynków na osiedlu. Chłopiec natychmiast pobiegł do mieszkania babci, skąd zadzwonił po Straż Pożarną.

Strażacy byli pod wrażeniem jego opanowania. Łukasz skontaktował się z nimi zanim ktokolwiek inny zauważył dym. Podał im też wszystkie niezbędne informacje, łącznie z dokładną lokalizacją. To dzięki niemu jednostki PSP zdołały dotrzeć na miejsce na czas, ewakuować mieszkańców i opanować pożar. Trzy osoby zatruły się dymem, jednak nikt nie zginął. Łukasz może być przykładem do naśladowania dla wszystkich rówieśników.

To miłe, że możemy dziś wyróżnić tak młodego człowieka, który wykazał troskę o życie innych. – mówił szef MSWiA podczas wręczania nagrody Łukaszowi.

źródło: www.remiza.com.pl