AKTUALNOŚCI STRAŻ

Ciężarówka uderzyła w autobus PKM [uaktualnienie]

Trwa akcja ratunkowa w Katowicach. W tył autobusu PKM Jaworzno uderzyła ciężarówka wioząca piasek. Poszkodowani są odwożeni do szpitali.

Dziewięć osób zostało poszkodowanych w wypadku, który dziś wydarzył się w Katowicach. W akcji ratunkowej uczestniczyło 7 zespołów Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło przed południem na ul. Bagiennej. Ciężarówka z piaskiem uderzyła w tył autobusu komunikacji publicznej. W zdarzeniu ucierpiało dziewięć osób. Ranni trafili do szpitali w Sosnowcu, Katowicach  i Mysłowicach.

W akcji ratunkowej uczestniczyło 6 zespołów ratowniczych Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, a także załoga karetki transportowej WPR, która akurat przejeżdżała obok miejsca zdarzenia. Najciężej poszkodowanego do szpitala w Sosnowcu przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziewięć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku drogowego w Katowicach. Samochód ciężarowy zderzył się z autobusem PKM’u na ul. Bagiennej w kierunku Mysłowic. Jedna poszkodowana osoba została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

Przebieg zdarzenia relacjonuje podinsp. Aleksandra Nowara.

Policja sprawdziła trzeźwość zarówno kierowcy autobusu, jak i samochodu ciężarowego. Obydwaj byli trzeźwi.

źródło: www.jaw.pl