AKTUALNOŚCI

Ceny paliw w Jaworznie po obniżce podatku VAT

Obniżony podatek VAT spowodował obniżenie cen paliw w Jaworznie, podobnie jak w całym kraju. Od 1 lutego kierowcy powinni zapłacić mniej za benzynę, olej napędowy, gaz. Sprawdzamy, czy średnia na poziomie 5,19 za popularną Pb 95 obowiązuje w Jaworznie i jak kształtują się ceny pozostałych paliw na popularnych stacjach w mieście.

 

Od dzisiaj podatek VAT na paliwa z 23% spadł do 8%. Wszystko po to, by ograniczyć rosnące ceny. Wysokie ceny paliw, to również wysokie koszty transportu, ceny żywności itd. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił na porannej konferencji, że paliwo w Polsce jest obecnie najtańszym w Unii Europejskiej, a średnia cena za litr benzyny powinna kształtować się na poziomie 5,19 zł. Odwiedziliśmy kilka popularnych stacji, sprawdzając ceny paliw w mieście.

Jak widać, najtaniej za PB 95 zapłacimy na jednej ze stacji Orlenu, tutaj cena wynosi obecnie 5,16 zł. Samochód z silnikiem wysokoprężnym najtaniej zatankujemy na Orlenie, do którego dołączyła stacja Amic Energy. Na tych stacjach za litr oleju napędowego zapłacimy obecnie 5,24 zł. Gaz zatankujemy najtaniej na Cirkle K, a cena za litr wynosi 2,64 zł.
Jak można łatwo przeliczyć średnia cena w Jaworznie za litr benzyny bezołowiowej to 5,21 zł.

źródło:www.jaw.pl