AKTUALNOŚCI

Było blisko tragedii. Pijani spali na mrozie

Gdyby nie szybka reakcja mieszkańców, doszłoby do tragedii. Dwóch pijanych mężczyzn postanowiło sobie uciąć drzemkę na mrozie – jeden z nich na ławce na przystanku autobusowym, drugi na chodniku.

Policjanci interweniowali wczoraj ok. godz. 20.00 na ul. Katowickiej – tam na przystanku spał nietrzeźwy mężczyzna. Kolejny, pod wpływem alkoholu, leżał na chodniku. Następne zgłoszenie dotyczyło bezdomnego, który nocował na klatce schodowej w jednym z budynków przy ul. Szczakowskiej. Ten jednak był trzeźwy.

Jak podkreśla komisarz Tomasz Obarski z KMP Jaworzno – Mieszkańcy naszego miasta nie są obojętni wobec osób będące pod wpływem alkoholu, a także bezdomnych, którzy śpią na zewnątrz przy minusowej temperaturze. Informują policję o takich przypadkach. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by komuś uratować życie.

Funkcjonariusze przypominają, że ofiarami mrozów są najczęściej bezdomne osoby pod wpływem alkoholu. Jaworzniccy policjanci cały czas patrolują miejsca, w których mogą nocować bezdomni.

Przypominamy: Informacje o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać, dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na całodobowy bezpłatny numer: 987.

źródło: www.jaw.pl