AKTUALNOŚCI STRAŻ

Bieg Mikołajkowy – 11.12.2016 r.

Ogromnym sukcesem okazała się  II edycja Jaworznickiego Biegu Mikołajowego – charytatywnej imprezy biegowej na rzecz wychowanków domu dziecka w Jaworznie. Zawodnikom biorącym udział w imprezie gratulował Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Uczestnicy mogli podjąć wyzwanie pokonania dystansów 5 lub 10 km oraz Nordic Walking na 5 km. Wszystko w malowniczej scenerii wokół Geosfery. Tradycyjnie nie zabrakło również biegów i konkursów dla dzieci.

Dodatkową atrakcją był pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Długoszynie.  

Organizatorzy nie zapomnieli też o potrzebujących – zebrane środki trafią do dzieciaków z jaworznickiego domu dziecka. W tym roku w nowej formule, była to cegiełka w wysokości 10 zł od zawodnika.

Dla wszystkich startujących zawodników przygotowano pamiątkowe medale oraz niespodzianki od Mikołaja.   Organizatorami biegu jest: Harcerski Klub Podróżnika TEAM oraz ZHP hufiec Jaworzno.