AKTUALNOŚCI

Atak zimy. Ostrzeżenie dla siedmiu województw

W czwartek prawie w całym kraju – oprócz miejscowości na północnym zachodzie – pada deszcz ze śniegiem lub śnieg. Spadnie od 5 cm do 10 cm śniegu w centrum, a w Tatrach nawet do 20 cm. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy pogodowe dla siedmiu województw. Zobacz, gdzie opady śniegu są największe.

Najwięcej śniegu spadnie na południu w woj. małopolskim i śląskim. W centralnej Polsce pokrywa śnieżna wyniesie 10 centymetrów. W województwie łódzkim może przybyć nawet do 15 centymetrów śniegu. Na południu województwa małopolskiego, oraz w Beskidzie Śląskim i Żywieckim spadnie go 20 centymetrów

Śnieg jest ciężki i mokry, a to oznacza trudne warunki na drogach. Nie tylko synoptycy z IMGW zachęcają, by zrezygnować w czwartek z podróżowania samochodem. Jeśli ktoś nie musi w ważnych, życiowych sprawach jeździć samochodem, niech go zostawi na parkingu. W przeciwnym wypadku należy liczyć się z potężnymi korkami.

W Warszawie już spadło ok. 10 cm śniegu. W Łodzi, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu – podobnie jak w stolicy – będzie padało przez cały dzień.

Z kolei temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C na południu, od -3°C do -1°C w centrum, od -2°C do 1°C na północy i od 1°C do 3°C nad morzem. W dolinach karpackich lokalnie spadki temperatury nawet od -10°C do -15°C.

źródło:http://www.fakt.pl