AKTUALNOŚCI STRAŻ

„Apolityczny” zarząd ZOSP RP

Ochotnicza Straż Pożarna od zawsze wśród Polaków kojarzona jest jako formacja apolityczna, niestety do dzisiaj, Zarząd Główny Związku OSP RP w mediach społecznościach postanowił stanąć po jednej stronie politycznego sporu.

W Zarządzie Głównym Związku OSP RP ktoś wpadł na pomysł aby wystawiać żółte kartki posłom, którzy podpisali się pod projektem ustawy o ochronie przeciwpożarowej, jej główny zapis to odebranie ZG ZOSP RP ‘władzy’ nad środkami z firm ubezpieczeniowych. W trakcie drugiego czytania administrator profilu Zarządu na Facebooku wystawiał posłom opozycji ‘okejkę’, a dobrze oceniającym zmiany czerwoną kartkę za to, że ‘nie stanął w obronie strażaków OSP’.  Efekt całej akcji był taki, że sami ochotnicy do końca nie wiedzą za co posłowie otrzymali kartki.

Czerwoną kartkę za ‘uderzanie w OSP’ otrzymał między innymi wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który w trakcie swojego wystąpienia ponownie poinformował posłów o zwiększeniu środków i wpisaniu Ochotniczych Straży Pożarnych do ustawy modernizacyjnej dzięki której ochotnicy przez cztery lata otrzymają 500 mln złotych na sprzęt i samochody ratowniczo – gaśnicze.

Na koniec każda parta opozycyjna otrzymała podziękowania…

Warto w tym miejscu poinformować, że NIKT nie odbiera strażakom ochotnikom żadnych pieniędzy, zmienią się tylko warunki ich przyznawania, a wymagania i zakres przedmiotowy dotacji zostanie określony w drodze rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji.

źródło: www.remiza.com.pl