Bez kategorii

Alarm pożarowy Galena Jaworzno. Strażacy cztery razy jechali na próżno

straz-pozarnaDwa razy w sobotę i dwa w niedzielę strażacy z Jaworzna wyjeżdżali na fałszywe wezwanie o pożarze w galerii Galena w Jaworznie. Jakiś klient, chyba dla żartu, wciskał guzik alarmowy. Teraz pracownicy Galeny szukają żartownisia. Alarmy miały miejsce dwa razy w sobotę i dwa w niedzielę. W niedzielę miały one miejsce o godz. 19.22 i o 20.17 – informuje kap. Marcin Ziemiański, rzecznik KM PSP w Jaworznie. – Za każdym razem do pożaru jechały cztery wozy strażackie – dodaje.
Jak poinformowali nas obserwujący zajścia jaworznianie, byli zdziwieni tym, co się dzieje. Strażacy podjeżdżali od tyłu, zatrzymywali się na chwilę pod galerią i wracali do komendy – opisuje pan Marcin. – Mam nadzieję, ze podobne przypadki nie będą się powtarzać, bo co jeśli w trakcie fałszywe alarmu straż będzie potrzebna w innym miejscu? – pyta.
W tym roku jaworznicka straż pożarna odnotowała 46 fałszywych alarmów w różnych miejscach Jaworzna (w tym np. w szpitalu miejskim) na 720 wszystkich interwencji. Najwięcej fałszywych wezwań miało miejsce w styczniu (osiem). Po siedem odnotowano w lutym i sierpniu.

źródło:http://jaworzno.naszemiasto.pl/artykul/alarm-pozarowy-galena-jaworzno-strazacy-cztery-razy-jechali,3854339,art,t,id,tm.html