AKTUALNOŚCI STRAŻ

53-letni mężczyzna zginął w pożarze na Osiedlu Stałym

Do tragicznego pożaru doszło w piątek na jaworznickim Osiedlu Stałym. W jego wyniku śmierć poniósł 53-letni lokator mieszkania w jednym z bloków przy ul. Klonowej. Przyczyny zdarzenia ustalą biegli. Zgłoszenie o tym zdarzeniu do strażaków dotarło w miniony piątek 19 stycznia tuż po godzinie 21.

– Paliło się mieszkanie na ostatniej kondygnacji tego pięciokondygnacyjnego budynku. Na miejscu pojawiło się osiem zastępów straży pożarnej z dwudziestoma dziewięcioma ratownikami – mówi Marcin Ziemiański, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Gdy strażacy weszli do mieszkania, w jednym z pokoi na wersalce dostrzegli nadpalone zwłoki mężczyzny. Trzeba było ponadto ewakuować dwie osoby z mieszkania położonego naprzeciwko, a także oddymić klatkę.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż mężczyzna mieszkał sam. Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Prokurator polecił zabezpieczyć ciało mężczyzny do badania sekcyjnego. Dokładne okoliczności zdarzenia oraz przyczyny powstania pożaru, wyjaśniają teraz policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa.

W piątek w Jaworznie doszło ponadto do jeszcze jednego pożaru. Palił się dach na jednym z budynków przy ul. Krzywej. Ponieważ sytuacja rozwijała się niekorzystanie, a tek akcji wzięło udział aż dziesięć zastępów straży pożarnej z trzydziestoma pięcioma pasażerami. W tym przypadku nie było żadnego zagrożenia dla ludzi.

źródło:http://jaworzno.naszemiasto.pl