AKTUALNOŚCI

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy nasze narodowe flagi

Msza święta i symboliczne złożenie kwiatów bez udziału mieszkańców Jaworzna przed pomnikiem Niepodległości przy Rynku. Tak w tym roku będą wyglądać w naszym mieście obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na pandemię nie zaplanowano większych uroczystości. Urzędnicy zachęcają jaworznian, by włączyli się w świętowanie, dekorując okna i balkony polskimi flagami.

Plan poniedziałkowych obchodów jest skromny. O godz. 9.00 odbędzie się w Kolegiacie pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny msza św. w intencji ojczyzny i mieszkańców Jaworzna. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz naszego miasta. Nie będzie pocztów sztandarowych ani orkiestry. Następnie urzędowa delegacja przejdzie z kościoła przed pomnik Niepodległości, gdzie złoży kwiaty.

Prezydent Paweł Silbert apeluje do mieszkańców o wywieszenie biało-czerwonych flag na znak pamięci o dniu Flagi Państwowej, obchodzonym 2 maja oraz dla uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – podkreślają urzędnicy.

Majowe świętowanie odbędzie się w skromnej formie już po raz drugi. Rok temu obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, też z racji obostrzeń miały symboliczny charakter.

źródło:www.jaworzno.pl