AKTUALNOŚCI

1 listopada w Jaworznie

1 listopada to wigilia Zaduszek – czyli dnia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W polskiej tradycji w święto to wspominamy i modlimy się za dusze wszystkich zmarłych.

Korzystając ze słonecznej pogody i wysokiej jak na tę porę roku temperatury mieszkańcy Jaworzna odwiedzają groby swoich bliskich. Jak informuje jaworznicka policja – ten pełen zadumy dzień na jaworznickich drogach upłynął spokojnie. Doszło do 4 niegroźnych kolizji oraz zatrzymano jednego nietrzeźwego motorowerzystę.

Od środy 31 października do 5 listopada na terenie całego kraju policja prowadzi działania “ZNICZ”. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich.

O swoim bezpieczeństwie pamiętać powinni też piesi odwiedzający groby bliskich. Korzystajmy z chodników, a w przypadku ich braku – z poboczy. Pamiętajmy też o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmroku.

Na cmentarz najprościej dojechać autobusem – 1 listopada wszystkie linie PKM Jaworzno są całkowicie bezpłatne, a dodatkowo zostały uruchomione specjalne linie okolicznościowe: 380, 381 oraz 382.
Na dni 1 i 2 listopada został też utworzony dodatkowy przystanek – Łubowiec cmentarz przy ul. Katowickiej, który obsługiwany jest przez linie: 382 oraz A, E, J, S, 381

źródło:www.jaw.pl