AKTUALNOŚCI

Zawodnicy z woj.śląskiego zdobyli brązowy medal na XXIII Mistrzostwach Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 27-30 listopada 2017 r. w obiekcie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma w Cetniewie, przeprowadzono XXIII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej. Organizatorem Mistrzostw była Komenda Główna PSP, a funkcję Gospodarza pełniła Komenda Wojewódzka PSP w Gdańsku.

W rozgrywkach udział wzięło 16 drużyn reprezentujących województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie oraz szkoły pożarnicze: SGSP Warszawa, CS PSP Częstochowa, SA PSP Kraków i Poznaniu. Drużyny rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych. Po dwie najlepsze awansowały do grup ćwierćfinałowych. Pozostałe rywalizowały o miejsca 9-16. Po rocznej przerwie, ponownie Mistrzem Polski została drużyna woj. łódzkiego, która w emocjonującym meczu finałowym pokonała 1:0, woj. mazowieckie (ubiegłoroczny Mistrz). Trzecie miejsce wywalczyła drużyna woj. śląskiego. Zarówno poziom organizacyjny, jak i sportowy Mistrzostw został bardzo wysoko oceniony przez uczestników. Dodatkowo prowadzono klasyfikację na najlepszych zawodników Mistrzostw. Wyróżnienia otrzymali:

Najlepszy zawodnik (MVP Mistrzostw) – Michał Marciniak – woj. łódzkie,
Najlepszy bramkarz – Rafał Krzywania – woj. kujawsko-pomorskie,
Najlepszy strzelec – Wojciech Bajor – woj. mazowieckie.

W ceremonii zakończenia Mistrzostw, połączonej z wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród, udział wzięli: