AKTUALNOŚCI

Funkcjonariusze PSP wicemistrzami Europy w TFA (Toughest Firefighter Alive)

W dniach 9-10 czerwca br. w Mönchengladbach (Niemcy), odbyły się Mistrzostwa Europy w TFA (Toughest Firefighter Alive). W zawodach uczestniczyły reprezentacje Austrii, Czech, Estonii, Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii i Polski.

Polskę i Państwową Straż Pożarną reprezentowali:

1. st. asp. Marcin Zdziebło, KM PSP Żory,
  2. asp. Szymon Jopek, KP PSP Myślenice,
  3. mł. asp. Bartosz Brytan, KM PSP Rybnik,
  4. st. sekc. Piotr Roezner, KP PSP Nysa.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując licznie zgromadzonym kibicom wspaniałe przygotowanie naszej służby do działań ratowniczych. W klasyfikacji sztafet Polacy, w bezpośrednim starciu, ulegli jedynie Czechom, zdobywając tytuł Wicemistrzów Europy. Na trzecim stopniu podium stanęli Niemcy. W klasyfikacji indywidualnej, srebrny medal wywalczył st. asp. Marcin Zdziebło, zwyciężając jednocześnie w kategorii wiekowej M 35-39. Mistrzem Europy został strażak z Czech – Petr Moles, a na najniższym stopniu podium stanął Estończyk – Alor Kasepold.

Nasi pozostali strażacy zajęli w klasyfikacji generalnej następujące miejsca: 10. asp. Szymon Jopek, 15. st. sekc. Piotr Roezner (wywalczył srebrny medal w kategorii M 30-34), 24. mł. asp. Bartosz Brytan.

Łącznie sklasyfikowanych zostało prawie 140 strażaków.

Wyniki naszych strażaków świadczą o ich wysokiej formie sportowej. Bardzo ciężka praca na treningach wykonana w swoich jednostkach przyniosła oczekiwane rezultaty. Doskonała sprawność funkcjonariuszy PSP podkreślana była na każdym kroku, zarówno przez pozostałych zawodników, jak i widzów, wśród których nie zabrakło mieszkających w Niemczech Polaków.